داروی گیاهی برای لاغری شکم و پهلو ، تناسب اندام بدون عوارض جانبی!

Wednesday، ۳ Dey ۱۳۹۹

یکی از دغدغه‌های این روزها لاغری شکم و پهلو است. اهمیت این بخش از بدن به دلیل نقش آن در زیبایی اندام است و همچنین در هنگام لاغری معمولا آخرین محلی‌ست که چربی خود را از دست می‌دهد و به همین دلیل زمان طولانی‌تر و زحمت بیشتری را باید صرف لاغری شکم و پهلو نمود. به همین منظور افراد تمایل دارند در کنار رژیم‌های خود و همچنین ورزش، از مکمل‌های سالم برای افرایش چربی‌سوزی و کمک به لاغری استفاده نمایند. در این مطلب از وبلاگ لایانسا می‌خواهیم از بین چندین داروی گیاهی برای لاغری شکم و پهلو به شما ادویه‌ های لاغرکننده را معرفی کنیم. با استفاده از ادویه لاغری در غذاها و یا تهیه دمنوش و دسر با آن‌ها می‌توانید کاهش وزن و لاغری خود را سرعت ببخشید. پس با ما همراه باشید.

زیره سبز بی رحم ترین چربی سوز شکم و پهلو

زیره سبز یکی از پرخاصیت‌ترین ادویه‌ها از نظر طب سنتی است که دلیل آن وجود میزان زیادی مواد معدنی مفید برای بدن است. یکی از دلایل چاقی را می‌توان کاهش متابولیسم دانست که اغلب در افرادی که طبیعت مرطوب دارند ایجاد می‌شود. این افراد حتی با میزان اندک غذا نیز به سرعت چاق می‌شوند و به اصطلاح بدن آن‌ها چربی‌ساز است. یکی از خواص زیره سبز افزایش متابولیسم بدن است؛ یکی از دلایل تاثیر زیره برای لاغری شکم و پهلو، طبع گرم و خشک این ادویه است که سبب شده سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از خواص زیره سبز برای لاغری کمک به هضم غذاست. در واقع زیره به سلامت دستگاه گوارش و کارکرد درست آن کمک می‌کند که درنتیجه‌ی آن افرادی که دچار اختلالات گوارشی هستند بهبود یافته و غذا را بهتر هضم می‌کنند. کمک به هضم غذا از دیگر خواص زیره برای لاغری شکم و پهلو در طب سنتی است. ماده‌ی تیموکینون موجود در زیره قند خون را کاهش می‌دهد و به همین دلیل برای افراد دیابتی و یا کسانی که در رژیم لاغری هستند موثر است. همچنین خواص دیگری چون ضدالتهاب بودن، ضد استرس بودن و... از دیگر دلایلی‌ست که نشان می‌دهد باید این ادویه را در رژیم غذایی خود بگنجانید. از این ادویه نه تنها در تهیه غذا بلکه در تهیه دمنوش و چای نیز می‌توان استفاده نمود و همچنین عرق زیره نیز یک عرق گیاهی برای لاغری شکم و پهلو است که خواص مخصوص به خود را دارد.

فلفل قرمز، داروی گیاهی برای لاغری سریع شکم

یکی از بهترین ادویه‌هایی که برای لاغری شکم و پهلو در طب سنتی آمده است؛ فلفل قرمز است. این ادویه مورد توجه بسیاری از پزشکان مدرن نیز قرار گرفته است. با وجود اینکه مصرف بیش از حد پودر فلفل قرمز نیز همچون سایر مواد خوراکی می‌تواند آسیب زننده باشد و نتیجه‌ی دلخواه را به همراه نداشته باشد؛ اما مصرف به اندازه‌ی آن می‌تواند باعث افرایش سوخت و ساز بدن گردد و به همین دلیل آن را بهترین دارو گیاهی برای لاغری ران و باسن و همچنین سایر قسمت‌های بدن می‌دانند.

از خواص فلفل قرمز می توان به افزایش متابولیسم اشاره کرد. این ادویه به دلیل طبع گرم و طعم تندی که دارد علاوه بر ایجاد احساس گرما در بدن، سوخت و ساز را نیز افزایش می‌دهد. به همین دلیل یکی از بهترین مکمل های لاغری در کنار ورزش و رژیم غذایی مناسب محسوب می‌شود. از خواص دیگر فلفل قرمز می‌توان به کمک به هضم غذا اشاره کرد. عملکرد بهتر دستگاه گوارش و هضم راحت‌تر غذا نیز برای لاغری و کاهش وزن مفید است. به همین دلیل بهتر است اسن ادویه را در رژیم غذایی خود قرار دهید و هم به سلامت قلب خود کمک کنید و هم در کنار مصرف میزان مناسب آن، شاهد کاهش وزن خود باشید. یک داروی گیاهی برای لاغری که همراه با طعمی تند و دلچسب، این مسیر را برای شما راحت‌تر می‌نماید.

زنجبیل، داروی گیاهی برای لاغری سریع

زنجبیل با عطر و طعم فوق‌العاده‌ای که دارد یکی از محبوب‌ترین ادویه‌ها در آسیا و به ویژه در هند، ژاپن، چین و ایران است. این ادویه نیز طبع گرمی دارد که پس از میل کردن آن، با افزایش دمای بدن، آن را احساس می کنید. زنجبیل را نیز یک داروی گیاهی برای لاغری سریع شکم و پهلو می‌دانند و به همین دلیل در طب سنتی استفاده مناسب و به اندازه از این ادویه بسیار توصیه شده است. زنجبیل نه تنها خواص زیادی دارد؛ بلکه می‌تواند به متعادل نمودن طبع غذاهای سرد کمک کند و برای لاغری افرادی که طبع سرد دارند، بسیار موثر است.

از خواص زنجبیل می‌توان به نقش آن در کنترل اشتها اشاره کرد. همچنین ضد التهاب است و درنتیجه برای تمام ارگان‌های بدن به خصوص دستگاه گوارش بسیار مفید واقع می‌گردد. از پودر زنجبیل می‌توان به عنوان ادویه‌ای در تهیه غذاها استفاده کرد که نه تنها طبع غذاهای سرد را متعادل می‌کند؛ بلکه هنگام پخت مرغ، گوشت و ماهی می‌‌تواند بوی نامطبوع و طعم خامی آن‌ها را از بین ببرد. همچنین تهیه دمنوش برای لاغری شکم و پهلو با زنجبیل بسیار رایج است و در بسیاری از دمنوش‌های لاغری همچون چای ماسالا استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: زنجبیل ، چربی سوزترین ماده گیاه جهان!

هل، داروی گیاهی برای لاغری سریع شکم و پهلو

هل یکی از ادویه‌های بسیار خوشبو است که استفاده از آن به برخی از دسرها و غذاها و همچنین در چای، محدود شده است. اما همین استفاده‌ی کم از آن بیشترین خاصیت را به بدن می‌رساند و در میزان کم، می‌تواند بسیار مفید باشد. از خواص هل که سبب لاغری و چربی سوزی می‌گردد، می‌توان به تاثیر آن در کاهش کلسترول خون اشاره کرد که نه تنها برای سلامت قلب ضروری‌ست؛ بلکه در کنترل چربی خون و درنتیجه لاغری و کاهش وزن نیز موثر است.

خواص هل تنها برای لاغری نیست بلکه یکی از بهترین مواد غذایی برای خوشبو نمودن تنفس و بالا بردن سلامت دهان و دندان است. این ادویه، همچنین به پیشگیری از اختلالات دستگاه گوارش کمک می‌کند که در نتیجه‌ی آن سبب بهبود هضم غذا و کاهش نفخ می‌گردد. البته احتمالا شما نیز هل را به عنوان ادویه‌ای ضدافسردگی بشناسید که بی‌دلیل نیست؛ زیرا در کنترل افسردگی بسیار موثر است. تاثیر هل به عنوان یکی از داروهای گیاهی برای لاغری شکم و باسن غیرقابل انکار است که در کنار سایر خواص آن، لزوم استفاده از آن را نشان می‌دهد.

زردچوبه، برای مبارزه با چربی شکم و پهلو

زردچوبه ادویه‌ای زرد رنگ است که از آن بیشتر به عنوان رنگ‌دهنده و طعم‌دهنده در غذاها استفاده می‌کنند. اما اگر بدانید برای زردچوبه در طب سنتی خواص بی‌شماری گفته شده است؛ استفاده از این ادویه را هیچگاه ترک نخواهید کرد. زردچوبه یکی از بهترین منابع آنتی‌اکسیدان است و بیشترین خواص زردچوبه در ضدالتهاب بودن آن است. زردچوبه حاوی مقادیر بالای ماده‌ای به نام کورکومین است که در نتیجه‌ی آن می‌تواند با تشکیل بافت چربی، به خصوص در اطراف رگ‌های خونی مبارزه کند و باعث سلامت قلب و عروق گردد. شاید خاصیت آن در کاهش وزن همچون سایر ادویه‌هایی که ذکر شد، مشهود نباشد؛ اما به سلامت بدن از طریق کاهش التهابات به طور طبیعی، افزایش سلامت قلب، کاهش قند خون و ... کمک می‌کند و از طرفی با اختلالات متابولیک مبارزه کرده و درنتیجه به مبارزه‌ی چاق شدن می‌رود.

این ادویه، نخستین ادویه‌ای است که باید آن را همواره در اختیار داشته باشید؛ چون نه تنها در آشپزی، بلکه در طب سنتی کاربردها و خواص بسیاری دارد. به عنوان نمونه، در التهابات گلو در هنگام سرماخوردگی، غرغره کردن آب و زردچوبه بسیار کمک کننده خواهد بود. همچنین هنگام ضرب‌دیدگی برای کنترل التهاب و ورم، همراه با تخم مرغ بر روی محل ضرب‌دیده می‌بندند. از ماسک زردچوبه نیز می‌توانید برای کاهش التهابات پوستی استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: زردچوبه ، پرمصرف ترین ادویه آسیایی!

بیشتر بخوانید: کاربردهای پودر زردچوبه که اگر ندانید پشیمان می‌شوید!

دارچین، آخرین خط دفاعی علیه چربی شکم

دارچین با عطر مخصوص به خود، یکی از پرکاربردترین ادویه‌ها در آشپزی و حتی در تهیه دسر و شیرینی‌ست. علت این امر نه تنها عطر و طعم دلپذیر این ادویه، بلکه طبع گرم آن است؛ به همین دلیل در غذاهایی همچون حلیم و یا پخت گوشت و مرغ به دلیل سردی این غذاها استفاده می‌شود. همچنین برای متعادل کردن طبع غذاهایی همچون عدس پلو یا باقالی پلو نیز می‌توان از این ادویه به عنوان چاشنی پلو استفاده کنید. خاصیت دارچین که سبب شده آن را به عنوان ادویه‌ای ضدچاقی بشناسیم، کمک به کنترل قند خون است. این ادویه می‌تواند با افزایش قند خون مقابله کند و درنتیجه یکی از بهترین ادویه‌ها برای افراد دیابتی‌ست که نگران افزایش قند خون خود هستند.

دارچین نه تنها با متعادل نمودن طبع غذاها به لاغری و چربی سوزی کمک می‌کند؛ بلکه به دلیل طبع گرمی که دارد سبب بالا رفتن متابولیسم و سوخت و ساز در بدن می‌گردد. همچنین یکی از بهترین ادویه‌ها برای کنترل کلسترول خون است و می‌تواند سطح کلسترول بد خون را کاهش دهد و درنتیجه نه تنها در لاغری، بلکه در سلامت قلب و عروق نیز بسیار موثر است. بنابراین این ادویه را در غذاها و حتی در دمنوش و دسر و چای خود به کار ببرید و شاهد کاهش چشمگیر قند خون، کلسترول خون و همچنین التهابات بدن خود باشید. البته در مصرف هیچ ماده‌ای، حتی دارچین با این همه خواص نباید زیاده‌روی کرد.

بهترین قرص چربی سوز شکم و پهلو

چربی سوزی و لاغری یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی‌ است که نه تنها قشر جوان، بلکه افراد مسن و حتی کودکان را نیز درگیر کرده است. به همین دلیل روزانه شاهد جست و جوی افراد به دنبال انواع قرص های لاغری و چربی سوزی هستیم. اما همه به این موضوع آگاه هستند که دلیل چاقی و اضافه وزن، به خصوص در زندگی شهری، عدم تحرک کافی و تغذیه نامناسب است. تغذیه نامناسب نه تنها به نوع ماده غذایی بستگی دارد، بلکه به میزان غذایی که می‌خوریم یا زمان آن بستگی دارد. بنابراین علاوه‌بر رژیم غذایی صحیح و به حد کافی و در کنار ورزش بهتر است از مکمل های طبیعی لاغری که در طب سنتی اشاره شده است، استفاده کنیم؛ تا با افزایش متابولیسم به روند لاغری و کاهش وزن کمک نماییم. بنابراین بهترین قرص چربی سوز شکم و پهلو را از مواد شیمیایی تهیه نکنید و در عوض با ادویه های لاغری که در این مطلب معرفی کردیم و یا توسط دمنوش های لاغری ، کاهش وزن خود را سرعت ببخشید.

بیشتر بخوانید: با این ۱۷ دمنوش لاغری وزن کم کنید!

فروشگاه فرآورده‌های طبیعی لایانسا بهترین ادویه‌ها را از مرغوب‌ترین مواد اولیه و در شرایطی کاملا بهداشتی تهیه می‌کند و در اختیار مشتری قرار می‌دهد. سفارش محصولات از این فروشگاه آنلاین بسیار آسان بوده و تنها کافیست سفارش خود را در سایت ثبت نمایید و آن را در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید. پس برای حفظ سلامتی و کمک به کاهش وزن خود، فرصت را هدر ندهید و با کلیک بر روی نام ادویه‌های زیر به صفحه سفارش آن ادویه جات منتقل شوید.

نویسنده: ریحانه ساده طهرانی | تحریریه لایانسا