بهترین روش دم کردن زعفران که کسی به شما نمی‌گوید!

Wednesday، ۵ Aazar ۱۳۹۹

زعفران یکی از گرانقیمت‌ترین ادویه‌ها در سراسر دنیاست. این ادویه را برای رنگدهی بی‌نظیر آن و همچنین طعم و عطر فوق‌العاده‌ای که به غذا می‌دهد در آن استفاده می‌کنند. البته خواص این ادویه نیز سبب شده در تهیه دمنوش و چای نیز از آن استفاده شود. نکاتی که می‌توان در روش ساییدن زعفران، روش دم کردن زعفران و تهیه چای زعفران از آن استفاده کرد برای به دست آوردن رنگ و طعمی بهتر موثر هستند. در این مطلب از وبلاگ لایانسا بهترین روش دم کردن زعفران را برای شما گفته‌ایم و همچنین چند شیوه برای طرز تهیه‌ی دمنوش قاعده آور برای شما آورده‌ایم. با ما همراه باشید.

انواع روش ساییدن زعفران

شاید برای شما جالب باشد که بدانید روش سابیدن زعفران در حفظ طعم و عطر آن تاثیر بسیاری دارد. روش‌های متفاوتی برای ساییدن زعفران وجود دارد که برخی زمان بر هستند و برخی نیز روش فوری ساییدن زعفران محسوب می‌شوند. در هر حالت بهتر است هنگام ساییدن زعفران استفاده از برگه‌ی سفید را فراموش نکنید. این برگه را زیر دست خود بگذارید تا در صورت پراکنده شدن زعفران، بتوانید تکه‌های آن را روی سطح تشخیص دهید و از هدر رفت آن جلوگیری کنید. استفاده از برگه‌ی سفید بیشتر در روش دستی و سنتی و استفاده از هاون کاربرد دارد.

روش اول: ساییدن زعفران با هاون

رایج‌ترین و قدیمی‌ترین روش ساییدن زعفران استفاده از هاون است که روشی زمان بر است و نیاز به صرف انرژی زیاد دارد و برای میزان زیاد زعفران توصیه نمی‌گردد. هاون می‌تواند جنس‌های متفاوتی از جمله فلزی، سنگی و برنجی داشته باشد. برای ساییدن زعفران با هاون بهترین نوع هاون، سنگی است و توصیه می‌شود از هاون‌های فلزی و برنجی کمتر استفاده کنید. استفاده از هاون فلزی می‌تواند روی رنگدهی زعفران تاثیر بگذارد و باعث رنگدهی کمتر آن شود.

نکته‌ی دیگر در رابطه با ساییدن زعفران با هاون محل این کار است. در حقیقت چنانچه شما در محلی که رطوبت زیادی دارد زعفران بکوبید؛ این عمل سخت‌تر انجام می‌گیرد و بهتر است رطوبت محیط کنترل شده باشد که ساییدن زعفران راحت‌تر انجام گیرد.

برای راحت‌تر ساییدن زعفران با هاون بهتر است از قند یا شکر استفاده کند. در صورت استفاده از قند یا شکر، اصطکاک ایجاد شده توسط زبری این مواد به سریع‌تر و بهتر ساییده شدن زعفران کمک می‌کند و شما انرژی کمتری مصرف می‌کنید.

سعی کنید عمل ساییدن زعفران را بسیار سریع و با قدرت انجام ندهید تا روی رنگ‌دهی آن تاثیری نداشته باشد. بهتر است اندکی زمان بیشتری صرف کنید و آرام‌تر این کار را انجام دهید تا در عوض زعفران شما ویژگی‌های خود را حفظ نماید.

روش دوم: ساییدن زعفران با قاشق

این روش رواج کمتری دارد و شاید بسیاری از افراد تا به حال از آن استفاده نکرده باشند و یا علاقه‌ای به استفاده از آن نداشته باشند. اما برای مناطقی که رطوبت بالایی دارد و نمی‌توان میزان رطوبت آن را کنترل کرد؛ ساییدن زعفران با قاشق به ساییدن زعفران با هاون ارجحیت دارد. البته ممکن است در این روش نتوانید زعفران را کاملا به صورت پودری درآورید و یا نیاز به انرژی بیشتری داشته باشد؛ اما در عوض بهداشتی و بدون هدر رفت انجام می‌گیرد.

در این روش کافیست پیش از باز نمودن بسته‌ی زعفران از سالم بودن بسته‌بندی اطمینان پیدا کنید. سپس زعفران را در قسمت انتهایی بسته جمع نمایید و با جلوگیری از پراکنده شدن آن درون بسته، به کمک پشت قاشق زعفران را بساییدتا به حالت خرد و پودری دربیاید. سپس بسته‌بندی را باز نموده و زعفران ساییده شده را به ظرف زعفران خود منتقل کنید.

روش سوم: استفاده از دستگاه قهوه ساب یا دستگاه زعفران ساب

روش استفاده از آسیاب قهوه و یا دستگاه زعفران ساب، روش فوری ساییدن زعفران است. بسیاری از افراد هنگامی که برای خرید دستگاه زعفران ساب مراجعه می‌کنند؛ فروشنده دستگاه قهوه ساب به آنان معرفی می‌کند. این مسئله به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمی‌کند و شما می‌توانید از دستگاه قهوه ساب برای ساییدن زعفران استفاده کنید و نیازی به دستگاه زعفران ساب وجود ندارد.

برای ساییدن زعفران یا دستگاه آسیاب قهوه بهتر است برای جلوگیری از هدر رفت زعفران از برگه‌ی سفید استفاده کنید. بهترین نوع دستگاه آسیاب قهوه برای ساییدن زعفران، نوع دو تیغه‌ی آن می‌باشد. شما می‌توانید از دستگاه قهوه ساب دستی یا دستگاه آسیب قهوه اتوماتیک استفاده کنید. برای نتیجه‌ی بهتر می توانید کمی شکر یا پودر قند همراه زعفران قرار دهید تا در مراحل آخر بهتر ساییده شده و به حالت کاملا پودری دربیاید.

دستگاه زعفران ساب نیز شبیه به هاونی است که از حالت سنتی خارج شده و به صورت دستگاهی در آمده است. در این دستگاه شما نیازی به استفاده از قدرت و صرف انرژی بالا ندارید بلکه تنها کافیست با چرخاندن دسته‌ی دستگاه، به حرکت هاون در توی ثابت که زعفران در آن ریخته شده است کمک کنید. استفاده از دستگاه زعفران ساب سبب می‌شود بتوانید از همه‌ی زعفران خود استفاده کنید و هیچ هدر رفتی نداشته باشید؛ همچنین انرژی کمتری مصرف می‌کنید و یا سرعت بیشتری به زعفران پودری خود دست پیدا می‌کنید.

آموزش روش دم کردن زعفران

مرحله‌ای که پس از ساییدن زعفران انجام می‌گیرد؛ دم کردن زعفران است. دم کردن زعفران تاثیر زیادی در رنگدهی آن دارد و در نتیجه اهمیت بسیاری در استفاده از زعفران در پخت و پز برای آن قائل می‌شوند. دو روش برای دم کردن زعفران وجود دارد که در ادامه شرح می‌دهیم و شما می‌توانید هر دو روش را امتحان نموده و سپس بهترین گزینه را انتخاب کنید. پس از رنگدهی زعفران می‌توانید برای نگهداری از آن و استفاده در زمانی دیگر، آن را در یخچال قرار دهید تا سالم باقی بماند.

روش اول: استفاده از آب جوش

رایج‌ترین و قدیمی‌ترین روش دم کردن زعفران استفاده از آب جوش است و در واقع این روش سنتی به همان صورتی که برای تهیه چای انجام می‌دهیم؛ صورت می‌گیرد. به این صورت که میزان زعفران را با میزان آب جوش به صورت متناسب مخلوط می‌کنیم و با پوشاندن درب آن به مدت ۲۰ دقیقه اجازه می‌دهیم دم بکشد. قرار دارد این ظرف در کنار بخار کتری و یا در محلی با حرارت بالا، به رنگدهی بیشتر و زودتر آن کمک می‌کند. برای اینکار می توانیم به ازای هر نصف قاشق چایخوری زعفران یک چهارم فنجان آب جوش استفاده کنیم.

روش دوم: استفاده از یخ برای رنگدهی زعفران

جالب است بدانید زعفران تنها با آب دمای ۱۰۰ درجه رنگ نمی‌دهد و استفاده از یخ که دمای ۰ درجه یا منفی دارد نیز به رنگدهی زعفران منجر می‌گردد. در این روش میزان دلخواهی از زعفران ساییده شده را در فنجانی قرار داده و روی آن چند تکه یخ می‌گذارید. با گذشت زمان یخ‌ها در دمای اتاق به مرور ذوب می‌گردند و زعفران نیز همگام با آن رنگ می‌اندازد.

طرز تهیه زرشک و زعفران روی برنج

یکی از رسوم رایج ایرانیان در پخت غذا استفاده از برنج زعفرانی یا زرشک و زعفران برای تزئین دیس پلو است. به همین دلیل رنگدهی زعفران و ترتیب و چگونگی مخلوط نمودن این مواد با یکدیگر اهمیت بالایی دارد. برای تهیه‌ی پلوی زعفرانی برای تزئین برنج، می‌توانید پس از ساییدن زعفران و دم آوردن آن به هر روشی که راحت‌تر هستید؛ مقداری از برنج خود را متناسب با میزان زعفران در ظرفی جداگانه بریزید و با زعفران به صورت کامل ترکیب کنید تا یکدست به رنگ زرد دربیاید. چنانچه میزان زعفران شما کم بود باید در فنجانی به صورت جداگانه اندکی زعفران را دم بیاورید تا رنگ بدهد و سپس به ترکیب خود اضافه کنید. سپس این برنج زعفرانی را به هر شکل که دوست دارید روی برنج خود بریزید.

پیش از شروع به تهیه زرشک و زعفران روی برنج، مقدار مورد نیاز از زعفران را با روش دم آوردن یا با استفاده از یخ به رنگ‌دهی بیندازید. حالا شروع به تهیه‌ی زرشک و زعفران روی برنج نمایید. ابتدا باید مقداری از زرشک را در ظرف آبی بریزید و سپس آب آن را عوض کنید تا خاک و ترکیبات خراب یا پوست زرشک از آن‌ها جدا گردد و سپس برای مدت کوتاهی در آب تمیز اجازه دهید بماند تا کمی متورم شود. پس از آن یک قابلمه یا ماهیتابه کوچک را روی گاز بگذارید و کمی کره یا روغن در آن بریزید تا داغ شود. سپس آب زرشک‌ها را به طور کامل خالی کنید و زرشک‌ها را در روغن داغ بریزید. کمی که تفت خوردند می‌توانید برای گرفتن ترشی اضافه زرشک‌ها به آن‌ها مقدار کمی شکر اضافه کنید. البته حواستان باشد زرشک‌ها روی شعله نسوزند و سیاه نشوند. در مرحله‌ی آخر زعفران خود را که رنگ داده است به ترکیب اضافه کنید و اندکی اجازه دهید تا به خوبی ترکیب شوند و آب اضافی آن خارج گردد. حالا می‌توانید این ترکیب را به صورت مجزا روی برنج بریزید و یا با اندکی برنج ترکیب کنید و به هر شکلی که دوست دارید دیس خود را تزیین کنید.

طرز تهیه چای زعفران

چای زعفرونی برای پذیرایی در مهمانی‌ها و مراسم خاص کاربرد بسیاری دارد. همچنین می‌توانید گاهی برای استفاده از خواص زعفران این چای زعفرانی را میل نمایید و در کنار لذت بردن از عطر و طعم آن، از خواص زعفران نیز بهره‌مند گردید. از خواص چای زعفران می‌توان به افزایش شادی و کاهش حس افسردگی و رخوت اشاره کرد. همچنین ترکیبات موجود در زعفران به پیشگیری از سرطان، افزایش سیستم ایمنی بدن و حفظ سلامت پوست و مو کمک می‌کنند.

روش تهیه چای زعفران بسیار ساده است. تنها کافیست آب را به جوش بیاورید و آن را داخل قوری بریزید و همچون زمانی که می‌خواهید چای دم کنید؛ به آن چای سیاه اضافه کنید. پیش از آنکه قوری را برای دم کشیدن کنار بگذارید؛ باید به چای خود زعفران، هل و در صورت تمایل گلاب اضافه کنید. در این روش می‌توانید هم از پودر زعفران و هم از زعفران ساییده نشده استفاده کنید. در آخر چای را پس از دم کشیدن با نبات یا هر شیرین‌کننده‌ی دیگری که دوست دارید میل نمایید. برای تزیین چای زعفران می‌توانید از کلاله‌های سالم زعفران روی چای استفاده کنید.

طرز تهیه دم کرده زعفران برای پریود شدن

بسیاری از خانم‌های جوان برای درمان عقب افتادن قاعدگی از دمنوش زعفران استفاده می‌کنند. از خواص زعفران می‌توان به کاهش دردهای قاعدگی و همچنین افزایش احتمال خونریزی اشاره کرد. با ایجاد حالت آرامش و شادی در بدن، عضلات انقباض اضافی خود را از دست می‌دهند و قاعدگی اتفاق می‌افتد. برای این مسئله می‌توانید از سه روش بسیار ساده برای تهیه‌ی دمنوش قاعدگی استفاده کنید.

روش اول در تهیه‌ی دمنوش قاعده آور همان تهیه‌ی چای زعفرانی است که در همین مطلب گفته شد. البته چنانچه ابتدا چای خود را دم کردید و سپس تصمیم گرفتید به آن زعفران اضافه کنید می‌توانید پس از اضافه کردن زعفران کاملا ساییده شده به چای، حدود ۲ تا ۵ دقیقه زمان دهید تا خواص آن کامل خارج شود و بتوانید از آن استفاده کنید.

در روش بعدی می‌توانید با کمک دارچین و زنجبیل دمنوشی تهیه کنید که هم بدن شما را گرم کند و هم به بروز قاعدگی کمک کند. در این روش می‌توانید از چوب دارچین و تکه‌های زنجبیل و یا از حالت پودری آن‌ها استفاده کنید. تنها کافیست نصف قاشق چایخوری از زعفرانی که کاملا پودری شده است را به آب جوش اضافه کنید و سپس به همراه دارچین و زنجبیل اجازه دهید دم بکشد. پس از خارج شدن خواص آن می‌توانید با نبات، عسل، خرما و... میل نمایید.

در روش سوم می‌توانید به جای آب جوش از گلاب استفاده کنید و اجازه دهید زعفران و گلاب روی شعله گاز بجوشند و خواص آن‌ها خارج شود. پس از ‌۱۰ دقیقه جوشیدن می‌توانید دمنوش خود را شیرین کرده و میل نمایید. این دمنوش علاوه بر خواص فوق‌العاده‌ای که دارد؛ عطر بسیار خوبی ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید: فواید زعفران برای سلامتی که کمتر کسی می‌داند!

نکته‌ای که درباره مصرف زعفران به هر روشی وجود دارد؛ این است که میزان آن را باید کنترل کنید. زیرا مصرف بیش از حد زعفران یعنی بیش از ۳ گرم در ماه عوارض زیادی می‌تواند داشته باشد و برای سلامتی خطرناک است. همچنین مصرف زعفران در دوران بارداری قدغن است.

زعفران محصولی است که کیفیت آن اهمیت بسیاری دارد. به دلیل قیمت و اهمیت بالایی که دارد ممکن است بسیاری از افراد با رنگ نمودن ریشه زعفران آن را به عنوان زعفران سرگل به شما بفروشند که نه خواص و نه رنگدهی آن مشابه زعفران سرگل است. بنابراین باید زعفران خود را از فروشگاه مورد اعتمادی تهیه کنید که گواهی کیفیت داشته باشد.

فروشگاه لایانسا با حذف واسطه‌ها زعفران لایانسا را به بهترین کیفیت ارائه می‌دهد که دارای گواهی تایید کیفیت و بسته‌بندی مناسب و بهداشتی است. برای خرید این محصول تنها کافیست روی خرید زعفران لایانسا کلیک کنید تا به صفحه خرید هدایت شوید.

نویسنده: ریحانه ساده طهرانی | تحریریه لایانسا