رفع بی خوابی شبانه تنها با نوشیدن این عرقیات گیاهی!

Sunday، ۱۸ Aabaan ۱۳۹۹

یکی از مشکلات زندگی شهری، فکر و خیال زیاد و مشک بی‌خوابی‌ست. این روزها اخبار متفاوت به گوش ما می‌رسد و آرامش فکری و اعصاب ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای رهایی از این افکار آزاردهنده و رسیدن به آرامش درونی راه‌های متفاوتی وجود دارد. اما همانطور که تمام پزشکان اعتقاد دارند؛ راه‌های طبیعی همیشه برای بدن بهتر هستند. شما تا به حال چه داروهای گیاهی برای رفع بی‌خوابی امتحان کرده‌اید؟! در این مطلب از وبلاگ لایانسا می‌خواهیم درباره عرقیات گیاهی برای رفع بی خوابی شبانه بگوییم. از این راهکارها می‌توانید برای درمان سریع بی خوابی استفاده کنید و به بهبود روحیه و آرامش اعصاب خود کمک کنید.

استفاده از قرص برای بی خوابی یا داروی گیاهی خواب آور ؟!

اولین مسئله که لازم است درباره آن توضیح دهیم؛ استفاده از داروهای گیاهی و یا شیمیایی برای درمان فوری بی خوابی است. استفاده از داروهای شیمیایی نسبت به داروهای گیاهی اثر سریع‌تری دارد؛ اما مواد شیمیایی در دراز مدت می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیری روی سلامت ما داشته باشد. همچنین این داروها می‌توانند ایجاد عادت در بدن کنند و به همین دلیل پس از مدتی ممکن است، بدون این داروها نتوانیم خواب راحتی را تجربه کنیم و استفاده از آن‌ها را افزایش دهیم.پس بهتر است تا حد امکان از داروهای خواب آور استفاده نکنیم و چنانچه مجبور به استفاده از آن‌ها شدیم بهتر است داروهای گیاهی را بر داروهای شیمیایی ارجحیت بدهیم. اما تا وقتی که می‌توان با عرقیات و نوشیدنی‌های طبیعی خوابی راحت را تجربه کرد؛ به دارو نیازی نیست.

درمان سریع بی خوابی با این عرقیات گیاهی

برخی از عرقیات گیاهی هستند که با ایحاد احساس آرامش به شما در تجربه کردن خواب راحت شبانه کمک می‌کنند. با توجه به طبع خود و یا در موارد استثنا، با توجه به دستور پزشک، از این عرقیات استفاده کنید تا هم حس بهتری داشته باشید و هم خواب راحت شبانه را تجربه کنید.

عرق بهارنارنج در درمان بی خوابی

یکی از عرقیات رایج در درمان بی خوابی شبانه، بهارنارنج خوشبو است. این عرق گیاهی، تاثیر فوق‌العاده‌ای در درمان بی خوابی دارد و می‌تواند اعصاب شما را آرام کند، استرس را از شما دور گرداند و در آخر سبب شود شب را در آرامش و راحتی سپری کنید. پس چنانچه روز پر استرسی را پشت سر گذاشته‌اید و یا افراد خانواده شما روز سختی را پشت سر گذاشته‌اند با شربتی از عرق بهارنارنج از آن‌ها پذیرایی کنید.عرق بهارنارنج را می‌توانید در هر ساعت شبانه‌روز مصرف کنید اما در عصر یا ساعات پایانی روز تاثیر خوبی روی بی خوابی شبانه شما خواهد داشت. البته باید به یاد داشته باشیم که طبع عرق بهار نارنج، گرم و خشک است و به همین دلیل کسانی که مزاج گرم و خشک دارند؛ بهتر است از این عرق گیاهی کمتر مصرف کنند. در غیر این صورت برای این افراد ممکن است نتیجه برعکس ایجاد کند.

بیشتر بخوانید: بهارنارنج ، دیازپام طبیعی!

عرق نسترن برای اعصاب آرام

عرق نسترن تاثیر فوق‌العاده‌ای برای آرامش و رهایی از استرس دارد. هنگامی که مغز ما پر از افکار نگران‌کننده و استرس‌زا است؛ نمی‌توانیم خواب آرام و خوبی را تجربه کنیم. این عرق گیاهی به شما کمک می‌کند که آرامش را به جسم و ذهن خود بازگردانید و به همین دلیل عرق نسترن برای رفع بی خوابی بسیار موثر است.از خواص عرق نسترن همچنین می‌توان به جلوگیری از ایجاد افسردگی اشاره کرد. این عرق گیاهی برای تقویت قلب و همچنین تقویت معده هم اثرات فوق‌العاده‌ای دارد. پس با مصرف این عرق گیاهی با یک تیر چند نشان می‌زنید. مصرف عرق نسترن هم بسیار ساده است و تنها کافیست اندکی از آن را با مقداری آب ترکیب کنید و بنوشید.

عرق شاتره برای تپش قلب

ممکن است تا به حال از این عرق گیاهی استفاده نکرده باشید. اما اگر خواص عرق شاتره را بدانید؛ هرگز اجازه نمی‌دهید جای این عرق گیاهی در آشپزخانه شما خالی بماند. یکی از خواص مهم عرق شاتره ویتامین C آن است. این ویتامین برای کاهش استرس و رفع خستگی مغز بسیار موثر است. همچنین به رفع دردهای عضلانی و تپش قلب بسیار کمک می‌کند.در درمان تبخال نیز می‌توانید از این عرق گیاهی استفاده کنید. کاربردهای عرق شاتره به قدری ست که نمی‌توانید از اهمیت آن چشم‌پوشی کنید. برای رهایی از خستگی و نگرانی نیز می‌توانید این عرق گیاهی در طول روز یا حتی شب مصرف کنید. طبع عرق شاتره سرد و خشک است و به همین دلیل برعکس عرق بهارنارنج، برای افرادی که طبع گرم دارند بسیار مفید است.

عرق بید مشک در درمان فوری بی خوابی

عرق بیدمشک در کنار عطر خوب و کاربرد بسیاری که در تهیه شربت‌ها دارد؛ خواص بی‌نظیری روی اعصاب می‌گذارد. یکی از خواص عرق بیدمشک برای آرامش اعصاب و از بین بردن خستگی است. با از بین رفتن خستگی و ایجاد آرامش ذهنی فرد می‌تواند خواب راحت شبانه به دور از هرگونه دغدغه ذهنی را تجربه کند.خاصیت دیگر عرق بیدمشک در تقویت قلب و همچنین افزایش اشتهاست. به همین دلیل می‌توانید پیش از صرف غذا برای کودکان کم اشتهای خود با بیدمشک شربت تهیه کنید. همچنین عرق بیدمشک قند خون را کاهش می‌دهد و بررای کسانی که قند بالایی دارند و یا در شرایط خاص که فرد نیاز دارد قند خون خود را کاهش دهد؛ بسیار موثر است.

خاصیت عرق نعنا در رفع بی خوابی

عرق نعنا یکی از عرقیات گیاهی‌ست که بیشتر آن را با خاصیت ضد نفخ بودن، می‌شناسیم. اما این عرق گیاهی خوشبو خواص بی‌نظیر دیگری نیز دارد. یکی از خواص عرق نعنا تاثیر آن در آرامش اعصاب و کاهش نگرانی‌ست. البته بیشتر تاثیر عرق نعنا روی دستگاه گوارش است؛ اما نمی‌توان تاثیر آن روی اعصاب را نادیده گرفت.همچنین عرق نعنا می‌تواند استهای شما را افزایش دهد و باعث بیشتر شدن میل به غذا شود. همچنین برای هضم غذا در دستگاه گوارش تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. البته کسانی که طبع گرم دارند و همچنین افرادی که تحت رژیم لاغری هستند بهتر است با احتیاط بیشتری عرق نعنا مصرف کنند. دسته‌ی دیگری که نیاز است مصرف این عرق گیاهی را کنترل کنند؛ افرادی هستند که از زخم معده رنج می‌برند.

نوشیدنی هایی برای درمان طبیعی بی خوابی

در کنار عرقیات گیاهی، محصولات طبیعی دیگری نیز وجود دارند که بر روی بی خوابی و خواب راحت شبانه تاثیر دارند. البته ما در این مقاله به توضیح عرقیات گیاهی پرداختیم؛ چون مصرف این محصولات راحت‌تر است و نیاز به ابزار خاصی ندارد و به راحتی می‌توان به صورت شربت یا محلول در آب مصرف کرد. همچنین با توجه به خواص بی‌نظیر هر یک از عرقیات، معمولا می‌توان آن‌ها را در هر آشپزخانه‌ای پیدا کرد؛ به همین دلیل دسترسی به عرقیات گیاهی راحت‌تر از سایر محصولات گیاهی موثر در درمان بی خوابی شبانه است.از سایر نوشیدنی‌هایی که در درمان طبیعی بی خوابی تاثیر دارند؛ می‌توان به دمنوش‌های گیاهی اشاره کرد. بهترین گیاهان در درمان سریع بی خوابی و ایجاد آرامش فکری، گل گاوزبان و بابونه هستند. همچنین اسطوخودوس برای آرامش اعصاب و ایجاد احساس راحتی و شادی موثر است. همچنین دمنوش سنبل‌الطیب را می‌توانید برای کاهش استرس‌های بالای زندگی استفاده کنید و از تاثیر آن در آرامش و درمان سریع بی خوابی خود مطمئن باشید. این گیاهان را می‌توان به صورت دمنوش مصرف کرد. همچنین عرقیات دیگری همچون بادرنجبویه وجود دارند که می‌توانند برای رفع بی خوابی شبانه مورد استفاده قرار بگیرند.عرقیات گیاهی که مصرف می‌کنیم باید کاملا طبیعی و خالص باشند تا تاثیرگذار باشند. برخی از فروشگاه‌ها عرقیات را با آب مخلوط می‌کنند یا برای افزایش عطر محصولات خود از اسانس استفاده می‌کنند. اما استفاده از این محصولات تقلبی نمی‌تواند تاثیر مطلوبی روی سلامتی ما داشته باشد و سبب ناامید شدن ما از روش‌های طب سنتی می‌گردد. به همین دلیل اعتماد به فروشگاهی که محصولات خود را از آن‌جا تهیه می‌کنیم اهمیت بسیاری دارد.

فروشگاه محصولات طبیعی لایانسا محصولات خود را با بهترین کیفیت تهیه می‌کند و در بسته‌بندی‌های بهداشتی به دست مشتری می‌رساند و به همین دلیل توانسته اعتماد مشتریان خود را جلب نماید. چنانچه تمایل دارید عرقیات گیاهی خود را از این فروشگاه سفارش دهید بر روی نام محصول مورد نظر در لیست زیر کلیلک کنید تا به صفحه خرید محصول هدایت شوید.

نویسنده: ریحانه ساده طهرانی | تحریریه لایانسا