آشنایی با بهترین روش درست کردن شیره خرما

Wednesday، ۱۱ Khordaad ۱۴۰۱

روش درست کردن شیره‌ خرما به دلیل مزایای زیاد آن، مورد استقبال تعداد بسیاری از افراد قرار گرفته است. از جمله خواص این خوراکی می‌توان به انرژی‌زا بودن، تقویت دستگاه گوارش، درمان کم خونی و موارد دیگر اشاره کرد. استفاده از شیره خرما به صورت ارگانیک می‌تواند اثربخشی آن را دو چندان کند؛ به همین علت در این مقاله از لایانسا به آموزش روش درست کردن شیره‌ خرما و طرز تهیه شیره خرما خانگی می‌پردازیم.

مزیای استفاده از روش درست کردن شیره خرما

· تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی با تهیه شیره خرما

خرما حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف از جمله منیزیم، پتاسیم، روی، کلسیم و آهن و همچنین ویتامین C، 6B و A است. با طرز تهیه شیره خرما خانگی این مواد مغذی در شیره خرما حفظ شده و آن را به یکی از مغذی‌ترین خوراکی‌ها و شیرین‌کنندهای قابل استفاده تبدیل می‌کند.

· آنتی اکسیدان‌ها دیگر خواص شیره خرما

تهیه شیره خرما با روش درست کردن شیره‌ خرما درنهایت موجب افزایش سیستم ایمنی بدن می‌شود. چرا که سلول‌های بدن ما در برابر عوامل خطرزای بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی، دیابت، آلزایمر و سرطان نیاز به مراقبت داشته و آنتی اکسیدان‌های شیره خرما باعث حفاظت از این سلول‌های بدن در برابر برابر رادیکال‌های آزاد مضر مرتبط با این بیماری‌ها می‌شود.

اصول کلی روش درست کردن شیره‌ خرما

شیره خرما، مایعی غلیظ و تیره رنگ بوده که با تهیه شیره خرما به‌خوبی میتوان آن را جایگزین افزودنی‌های شیرین مصنوعی مانند شکر سفید کرد و حتی تجربه‌ی طعم لذیذتری برای افراد سخت‌گیر خانواده ایجاد کرد! به همین علت طرز تهیه شیره خرما توجه افراد و به طور ویژه مادران را به خود جلب کرده است.

در روش درست کردن شیره‌ خرما، به امکانات خاصی نیاز ندارید. تنها نکته‌ی مهم که در تهیه شیره خرما اهمیت دارد، زمان و حوصله شماست! برای طرز تهیه شیره خرما خانگی تنها به خرما، یک تابه، آب و یک کیسه .... احتیاج دارید. روش تهیه شیره خرما مراحل مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را مرور می‌کنیم.

مراحل روش درست کردن شیره خرما

· مرحله اول: برای تهیه شیره خرما، هسته‌ی آن‌ها جدا کنید!

در روش تهیه شیره خرما اگر هسته‌ی خرماها از قبل جدا نشده‌است، ابتدا باید آن‌ها را هسته بگیرید و سپس به چند قسمت خرد کنید. به این علت که خرما چسبندگی زیادی دارد، می‌توانید از یک چاقو را به کمی روغن آغشته کرده و اینکار را انجام دهید.

· مرحله دوم: خیساندن خرما!

در روش درست کردن شیره خرما، بعد از هسته کردن آن‌ها نوبت خیساندن خرماها در آب می‌باشد. در طرز تهیه شیره خرما خانگی برای نرم شدن خرماها، باید آن‌ها در آب بخیسانید! اگر برای تهیه شیره خرما از خرماهای خشک مانند خرمای پیارم استفاده می‌کنید، این موضوع اهمیت بیشتری نیز دارد. اینکار را با قرار دادن همه‌ی خرماها در یک ظرف بزرگ شروع کنید و روی خرماها آب جوش ریخته و 20 تا 30 دقیقه اجازه دهید آن‌ها خیس بخورند.

البته در روش تهیه شیره خرما در نظر داشته باشید در صورتیکه که خرماها به اندازه‌ی کافی نرم هستند، ممکن است نیازی به انجام این مرحله نبوده و حتی با اجرای آن، روش درست کردن شیره خرما درنهایت کیفیت خوبی نداشته باشد.

· مرحله سوم: خرماها را بجوشانید!

اصلی‌ترین مرحله‌ در طرز تهیه شیره خرما خانگی جوشاندن خرماهاست؛ آن‌ها را در قابلمه بزرگی ریخته و تا حدی که خرماها کاملا پوشیده شوند، آب اضافه کنید. بعد از به جوش آمدن آن، حرارت را کم کرده و اجازه دهید حدود یک ساعت به آرامی بجوشد و هر چند دقیقه آن را هم بزنید. در این مدت شیره خرما از آن خارج شده و آب رنگ قهوه‌ای تیره‌تری پیدا می‌کند.

در روش درست کردن شیره خرما، اجازه دهید مخلوط خنک شده (حدود 20 تا 30 دقیقه) و سپس مراحل زیر را ادامه دهید.

· مرحله چهارم: مخلوط را صاف کنید!

همانطور که جلوتر گفتیم یکی از موارد مورد نیاز در روش تهیه شیره خرما، یک پارچه نخی است. در این مرحله از روش درست کردن شیره خرما، خرماها را با استفاده از این پارچه صاف کرده و تا جای ممکن آب اضافی آن را بگیرید.

· مرحله پنجم: شیره خرمای غلیظ‌تر!

در این مرحله روش تهیه شیره خرما، شیره‌ خرمای شما آماده است اما هرچه غلظت آن بیشتر باشد، خوشمزه‌تر است. برای اینکار، مایع به دست آمده را دوباره به قابلمه اضافه کنید و روی حرارت نسبتا کم بجوشانید تا با غلظت و طعم دلخواهتان برسد.

پس از آماده شدن و آخرین مرحله روش تهیه شیره خرما، اجازه دهید خنک شده و سپس آن را به یک شیشه یا بطری تمیز منتقل کنید.

کاربردهای طرز تهیه شیره خرما

شیره خرما، در موارد مختلفی به کار گرفته می‌شود؛ به ویژه اینکه با طرز تهیه شیره خرما خانگی درست شده باشد. از استفاده آن به عنوان یک خوراکی مستقل مثل عسل گرفته تا جایگزین کردن شکر با آن! در ادامه چند مورد از پرکاربردترین موارد استفاده شیره خرما را معرفی می‌کنیم.

· برای شیرین کردن چای و قهوه (گرم یا سرد)،

· در تهیه نوشیندنی‌های مختلف ماننند فراپوچینو و لاته

· در کیک‌ها و دسرهایی که نیاز به شیرین کننده مایع دارند

· گرانولا

· در اسموتی‌ها

· روی پنکیک و وافل

· بستنی

· با میوه‌ها

· و...

روش نگهداری شیره خرما

پس از استفاده از روش درست کردن شیره خرما و تهیه آن، با توجه به مقدار شیره خرما باید به خوبی از آن نگهداری کرد. شیره خرما را تا چند هفته در ظرف مناسب می‌توان در یخچال قرار دهیم. دقت کنید که شیره خرما در یخچال غلیظ‌تر می‌شود؛ بهتر است حداقل چند دقیقه قبل از استفاده آن را از یخچال خارج کرده و یا آن را گرم کنید. در صورتیکه در شیره خرما تغییر رنگ، بو و یا مزه احساس کردید، زمان استفاده از آن یا همان تاریخ انقضای آن، تمام شده است.

نکات تکمیلی روش‌های درست کردن شیره خرما

در طرز تهیه شیره خرما، استفاده از خرماهای خوب و مناسب، حتی با وجود قیمت کمی گرانتر مهم است؛ چرا که در نهایت موجب بهتر شدن طعم و کیفیت شیره خرما می‌شود. به طور کلی توصیه می‌شود در روش تهیه شیره خرما از خرماهای ارگانیک استفاده کنید.

همچنین می‌توانید طعم و شیرینی آن را کاملا مطابق با ذائقه‌ی خود منطبق کنید؛ برای اینکار کافیست در مدت جوشاندن خرماها به مدت زمان آن توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: